Navigation


Перевірка програмного забезпечення на предмет використання системи управління кольором

Часто виникає ситуація, коли одне й теж зображення виглядає по різному в різних програмах, навіть на одному й тому ж комп'ютері та моніторі. Таке відбувається через те, що не всі програми використовують вбудований колірний профіль зображення та/або встановлений профіль монітора, або роблять це неправильно.

Для перевірки роботи програми з вбудованими кольоровими профілями зображень, потрібно використати два зображення, які доступні за наступними посиланнями: з матричним, та з табличним колірним профілем відповідно. Після відкриття їх для перегляду в потрібній програмі отримаємо два можливі результати:

Якщо ми бачимо на екрані неприродні кольори тестового зображення (як на лівій частині попереднього малюнку) — то дана програма не враховує вбудований профіль зображення і не може забезпечити точної роботи з кольором. Якщо зображення візуалізується правильно (права частина малюнку) — значить програма коректно застосовує відповідний тип колірного профілю зображення. Якщо одне зі зображень відображається правильно, а інше ні, це означає, що тестована програма не вміє користуватися колірними профілями певного типу.

Для правильного відтворення зображень на екрані, програмне забезпечення повинно коректно використовувати не тільки колірні профілі зображень (як в попередньо описаному тесті), але і профіль монітора, який отримують за допомогою спектрофотометра чи колориметра під час процедури калібрування монітора.

Для перевірки роботи програмного забезпечення зі встановленим колірним профілем монітора, виконайте наступні кроки (даний тест призначений для тільки ОС Windows та Linux, оскільки в Mac OS X профіль монітора застосовується всіма програмами по замовчуванню):

  1. Встановіть та призначте монітору профіль, який можна завантажити за цим посиланням (інструкції, як це зробити можна знайти тут; даний профіль має назву "Video card gamma table and color management test profile (greenish - purplish)"), зображення всіх елементів інтерфейсу повинно набути сильного зеленого відтінку.
  2. Перезавантажте програму, яку перевіряєте.
  3. Відкрийте в ній будь-яке зображення.
  4. Якщо зображення виглядає природно (причому елементи інтерфейсу програми надалі мають зелений відтінок) — дане ПЗ коректно працює з профілем монітора:
  5. Якщо зображення має виражений зелений відтінок, як і елементи інтерфейсу програми, значить дане ПЗ не враховує профіль монітора (і швидше всього вбудований профіль зображення також):
  6. Не забудьте встановити правильний колірний профіль монітора назад замість тестового та перезавантажити потрібну програму.

Рекомендуємо завжди переглядати зображення за допомогою програмного забезпечення, яке має систему управління кольором, що дозволить передбачувано відтворювати їх на різних пристроях.

Більше інформації про системи управління кольором можна знайти на цьому сайті в розділі Статті.

Також, ми пропонуємо послуги з тонкого налаштування та колірного профілювання Вашого монітора за допомогою спеціального вимірювального пристрою (спектрофотометра чи колориметра). Можливі варіанти надання послуги можна знайти на цій сторінці.