Navigation


Спектральні вимірювання кольору предметів та інструментальне визначення різниці кольору

При розробці графічного дизайну часто виникає потреба застосувати колір наявного предмету чи зразка в певному проекті чи макеті (наприклад, розмістити колір керамічного виробу в торговому каталозі і т.п.).

Ще частіше виникає запитання про відповідність кольору між двома предметами, особливо коли виникає суперечка про їх подібність чи від­мінність.

Спектрофотометрія поверхонь предметів дає від­повідь на ці запитання з інструментальною точністю. Отримані у вигляді координат простору Lab дані про колір з легкістю застосовуються в сучасних програмах з опрацювання графіки, а величина відмінності кольорів ΔE дозволить чисельно показати відмінність між кольорами тих чи інших предметів.

Використовуваний спектрофометр дозволяє вимірювати спектральні коефіцієнти відбивання в діапазоні 410 - 740 нм з кроком 10 нм. Перед кожним вимірюванням пристрій калібрується на білий еталон, який близький до ідеального, що дозволяє добитися високої точності і повторюваності вимірювань.

Розмір об’єкта, що вимірюється, повинен бути не меншим за 8 мм в діаметрі, та він не повинен містити флуоресцентні барвники, які можуть вносити суттєві похибки в результати вимірювань. Кінцевий результат зажди отримується усередненням даних з декількох вимірювань, що підвищує точність процесу.

Для визначення колірної різниці між двома зразками використовується величина ΔE, яка є мірою різниці сприйняття двох кольорів. Дані колірної різниці визначеної в одиницях ΔE, яка отримана за допомогою спектрофотометра, може стати вагомим аргументом при вирішенні спірних питань щодо відповідності кольору двох чи більше предметів.

Для замовлення пропонованої послуги, звертайтесь будь-яким зручним для Вас способом, всю необхідну для цього інформацію можна знайти на сторінці Контакти.