Navigation


Опис процесу калібрування та профілювання монітора

Процес калібрування монітора про­во­ди­ться за до­по­мо­гою спеціального про­гра­мно­го за­без­пе­чен­ня та вимірювального пристрою (спек­трофотометра) для будь-якого типу дисплея (CRT, LCD чи проектора), включно з мо­ні­то­ра­ми ноутбуків. Послуга можлива для комп'ютерів на основі ОС Windows, MacOS X, та сучасних дистрибутивів GNU/Linux.

Процес налаштування монітора складається з двох етапів: власне самого калібрування, та профілювання монітора. Рекомендовано, щоб монітор прогрівся протягом близько однієї години перед процесом.

Калібрування — це процес налаштування монітора, завдяки якому досягається най­кращий режим його роботи (яскравість, кон­траст, значення гамма, точна приводка RGB каналів та ін.). Калібрування відбувається за до­по­мо­гою OSD панелі монітора та налаштувань відеокарти (зміни в таблиці LUT драй­ве­ра відеокарти). Найважливіші зміни проводяться за допомогою LUT, оскільки тоді про­во­дять­ся тонкі налаштування кожного каналу відеосигналу (RGB), що дозволяє добитися нейтральності сірого градієнту по всьому тоновому діапазоні та привести гамму криву дисплея точно до стандартного значення. Дані калібрації завантажуються в LUT відеокарти кожного разу при запуску системи. Всі потрібні для цього дані містяться в колірному профілі монітора, який буде створено на наступному етапі налаштування дисплея. Як увімкнути завантаження калібрації для різних ОС йдеться у відповідній статті цього сайту (це необхідно лише при перестановці ОС, та/або переміщення монітора на інший ПК).

Профілювання (або кольорова характеризація) монітора — це процес створення кольорового профілю монітора (файли .icc чи .icm). ICC файл містить вичерпну інформацію про особливості кольоровідтворення даного монітора при даних його налаштуваннях. Профіль монітора використовується графічними програмами на зразок Adobe Photoshop для колориметрично правильного відображення кольорів, які записані у файлі зображення, а також для екранної кольоропроби. Як перевірити роботу програм з вбудованими кольоровими профілями зображень та профілем монітора, йдеться в цій статті.

Забороняється після проведення калібрування монітора будь які втручання в налаштування самого дисплея (кнопки на панелі), а також зміна налаштувань системи управління кольором операційної системи. Без дотримання цього правила, всі потрібні налаштування калібрації можуть бути втрачені.

Процедуру калібрування моніторів рекомендується повторювати кожні пів року, оскільки дисплей зазнає процесів старіння, і тому потребує періодичної перевірки і налаштувань його характеристик.

Детальніше про процес створення колірного профілю йдеться в статті про системи управління кольором.

Процедуру калібрування та профілювання монітора за допомогою спектрофометра чи колориметра можна замовити у нас. Детально варіанти надання послуг описано за цим посиланням.