Navigation


Інструкція з роздруку тестової шкали принтера для створення його колірного профілю

Для створення колірного профілю принтера необхідно роз­друкувати на ньому спеціальну тестову шкалу. Файл шкали являє собою звичайне зображення у форматі TIFF, розмір якого відповідає формату, на якому перед­ба­ча­ється друк, мінус поля 7 мм з кожного боку зображення.

Попередньо створені шкали для декількох стандартних форматів паперу для звичайних RGB принтерів можна завантажити за наступними посиланнями (шкали з под­війною кількістю патчів на двох аркушах дають в результаті вищу точність отримуваного колірного профілю):

 1. Формат паперу А4, 529 патчів на одному аркуші.
 2. Формат паперу А4, 1058 патчів на двох аркушах.
 3. Формат паперу А3, 1104 патча на одному аркуші.

При потребі, можуть бути створені шкали будь-яких інших форматів (включаючи нестандартні) та кількостей патчів. Замовте шкалу під потрібний формат на сторінці Контакти.

Шкала повинна бути роздрукована зі строгим дотри­манням цієї простої інструкції, в іншому разі створений по такій шкалі профіль не буде точним чи взагалі не може бути створеним:

 1. Завантажте та встановіть програму Adobe Color Printer Utility, яка спеціально призначена для друку шкал профілювання принтера в Windows та Mac OS X. Не рекомендується друкувати шкали з програм перегляду чи редагування графіки (наприклад, Photoshop).
 2. Відразу після запуску, ця програма запропонує вибрати TIF файл шкали, який завантажений з нашого сайту, чи індивідуально створений під потрібний формат паперу.
 3. Після успішного відкриття файла шкали, натисність кнопку Print.... У вікні налаштування сторінки, що з'явиться, натисніть OK.
 4. В наступному вікні виберіть потрібний принтер, та відкрийте вікно його налаштувань.
 5. Задайте розмір використовуваного паперу в вікні налаштування принтера (який повинен відповідати формату тестової шкали).
 6. Вимкніть управління кольором в драйвері принтера, вибравши відповідну опцію в налаштуваннях його друку. В залежності від конкретного драйвера чи виробника принтера вона може називатися по різному: Enable ICM, Color Correction, Color Management, Color Settings і тп. В кожному випадку потрібно вибрати варіант Off, None, Managed by Application чи зняти відповідну галочку.
 7. Програма Adobe Color Printer Utility в більшості випадків помилково зменшує розмір шкали на папері, тому в налаштуваннях завдання принтера необхідно встановити масштаб друку 104%. Така опція може називатися Reduce/Enlarge, Scale, Fit, Масштаб і т.п. Після друку, обов'язково перевірте правильність масштабу роздруку: ширина чотирьох сусідній рядків патчів повинна бути точно 33 мм, як показано на малюнку:
 8. Всі параметри, які планується застосовувати в налаштуваннях принтера (вид паперу, роздільна здатність і т.п.), потрібно увімкнути при друці тестової шкали і при всіх майбутніх застосуваннях принтера зі створеним по цій шкалі профілем.
 9. Після друку всіх сторінок шкали (їх кількість дорівнює кількості TIFF файлів), необхідно дочекатися коли фарба повністю висохне, і тоді передати шкалу для її спектрофотометрії і створення колірного профілю.

Переслати шкалу нам найкраще та найшвидше Новою Поштою чи передати особисто у Львові. Після спектральних вимірювань шкали та створення колірного профілю, Ви отримаєте його електронною поштою. Актуальні ціни на створення профілів принтера доступні за цим посиланням.

Більш детально процес створення колірних профілів принтера викладено в статті про опис процесу профілювання принтера.

Для замовлення послуги профілювання принтера звертайтесь будь-яким зручним для Вас способом, всю необхідну для цього інформацію можна знайти на сторінці Контакти.